Olsztyn: Jezioro Krzywe w budowie

2011-06-07 11:06:55 (ost. akt: 2013-07-08 12:21:39)

Jezioro Krzywe w Olsztynie już jest, nie trzeba go budować. Mnie się podobało takie, jakie było 40 lat temu, to znaczy prawie dzikie, z jedną plażą miejską i kilkoma przystaniami. Ma być jednak nowocześnie i po europejsku, więc Krzywe jest stale w budowie.

Tu stanie nowa przystań Warmii

Tu stanie nowa przystań Warmii

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W budowie jest całkiem nowa przystań Warmii nad Jeziorem Krzywym. Do rozpoczęcia inwestycji szykuje się też właściciel sąsiedniej restauracji Przystań. Kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscu po dawnej przystani Łączności, kończy się budowa hotelu i restauracji śródziemnomorskiej.

Słoneczne kąpiele na dachu


Władze Warmii chciałyby zakończyć budowę przystani już w marcu przyszłego roku. Obiekt będzie się składał z trzech kondygnacji. Na parterze będzie pracownia szkutnicza, hangar, miejsca do cumowania. Na pierwszym piętrze znajdzie się sala konferencyjno-szkoleniowa wraz z biurami i miejscem do żeglarskich spotkań towarzyskich. Ostatnią kondygnację zajmie część hotelowa z około 30 miejscami. Dach nowego budynku będzie służył jako punkt do obserwacji i… słonecznych kąpieli. Całość będzie miała około 1100 metrów kwadratowych i stanie kilkadziesiąt metrów od dotychczasowego budynku.
Na przystani będzie blisko sto stanowisk do cumowania łodzi. Działalność szkoleniowa będzie prowadzona przez cały rok.

Będzie hotel, a nawet dwa


Restauracja śródziemnomorska przy ul. Dębowej w budowieInwestycja na przystani Warmii będzie kosztować około miliona euro. Środki pochodzą ze wsparcia unijnego oraz ze sprzedaży części działki sąsiadowi - restauracji Przystań. Właśnie na tej nowej działce właściciele restauracji zbudują hotel. Budowa ruszy jesienią 2011 roku. W obiekcie ma być 80 pokoi gościnnych, a realizację inwestycji zaplanowano na 18 miesięcy.
Hotel z restauracją powstaje także przy ul. Dębowej. Będzie tam także sala konferencyjna i miejsca do cumowania łodzi. W obiekcie będzie dziesięć pokoi i restauracja z kuchnią śródziemnomorską.

PG

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rocznik 72 #898448 | 88.78.*.* 26 lis 2012 23:28

  na zawsze w mojej pamięci i sercu.....pustka,jeszcze jakieś szczątki......... .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rocznik 72 #898447 | 88.78.*.* 26 lis 2012 23:25

  straszne tak bylo pieknie i pomyśleć,że to już nie wróci ja mam już 40 lat a tak było pięknie i rybnie...e szkoda wszystko zniszczymy,węgorze to łowiliśmy na żyłkę spod pomostów,fajnie było a jak pięknie,uwierzcie mi,eh kocham to miejsce......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dona #469578 | 83.24.*.* 7 gru 2011 23:39

  Ale to już nie będzie DAWNA przystań. Klimat tego miejsca... ehhh

  ! - + odpowiedz na ten komentarz