Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

2020-11-03 00:07:48 (ost. akt: 2020-11-03 00:08:48)

Językiem francuskim posługuje się ok. 300 mln ludzi na 5 kontynentach. Język ten jest językiem oficjalnym w aż 32 krajach, co czyni z niego jeden z najbardziej znanych i powszechnie używanych języków na całym świecie. Mimo tego, że francuski nie jest tak popularny, co angielski, jego znajomość może znacząco ułatwić życie w globalnym świecie. Nic więc dziwnego, że na kurs francuskiego decyduje się uczęszczać coraz więcej Polaków, którzy planują wyjazd do pracy do krajów frankofońskich lub po prostu podoba im się brzmienie tego języka.

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?
Język francuski w codziennym i zawodowym życiu
Język francuski jest dziewiątym, najczęściej używanym językiem na świecie oraz drugim nauczanym jako język obcy, tuż po angielskim. Francja, czyli ojczyzna tego języka, co roku jest odwiedzana przez ponad 70 mln turystów z całego świata, którzy zachwycają się jej bogatą historią, smakowitą kuchnią oraz pięknym, melodyjnym językiem. Znajomość języka francuskiego jest niezwykle przydatna podczas wyjazdów do krajów, w których na co dzień mówi się po francusku - oprócz Francji, są to chociażby Belgia, Szwajcaria, Kanada, Monako i inne. Nawet najbardziej podstawowy kurs francuskiego wystarczy, aby opanować podstawowe zwroty i słówka oraz dogadać się z miejscowymi podczas pobytu w ich kraju.
Znajomość języka francuskiego poszerza zarówno osobiste, jak i zawodowe horyzonty. Dzieci oraz młodzież, które od wczesnych lat miały kontakt z językiem francuskim, mają obecnie możliwość wyjazdu na stypendia oraz nauki na prestiżowych uczelniach. Kurs francuskiego otwiera także drzwi do międzynarodowej kariery oraz pozwala znaleźć zatrudnienie na wysokim stanowisku we francuskich firmach i korporacjach. Nie sposób nie wspomnieć, że francuski jest także językiem międzynarodowej mody, sztuki i teatru, a jego znajomość to swoisty must have dla wszystkich osób wiążących swoją przyszłość z artystycznymi dziedzinami życia. Znajomość francuskiego otwiera także drzwi do nauki innych języków romańskich (np. hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego i rumuńskiego), których słownictwo oraz zasady gramatyczne mają ze sobą wiele wspólnego.

https://m.wm.pl/2020/11/orig/20-10-216-dlaczego-warto-uczyc-sie-je-zyka-francuskiego-1-1-657050.jpg

Jak skutecznie uczyć się języka francuskiego?
Jak widać, znajomość francuskiego daje wiele możliwości. Doskonałym sposobem na jego naukę jest zapisanie się na kurs francuskiego do prywatnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w niewielkich grupach pod czujnym okiem wykwalifikowanego lektora lub native speakera. Oprócz tego osoby, którym zależy na zdobyciu praktycznych umiejętności językowych mogą wykupić indywidualne konwersacje z native speakerem, które pozwolą osłuchać się z "żywym językiem" oraz skutecznie pokonać stres i tremę związaną z mówieniem w języku obcym.
Ciekawą i skuteczną formą pomocy w nauce będzie także słuchanie francuskojęzycznych piosenek, oglądanie filmów w tym języku z polskimi napisami oraz czytanie artykułów w internecie. Naukę francuskiego warto wspomagać praktycznymi pomocami językowymi, wśród których prym aktualnie wiodą fiszki. Tematyczne fiszki są dostępne na różnych poziomach zaawansowania językowego, co pozwala na skorzystanie z nich każdej osobie dążącej do szybkiego i skutecznego opanowania języka obcego.

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB