Egzotyka - czyli gorących wakacji ciąg dalszy!

2014-10-29 00:54:43 (ost. akt: 2015-03-05 11:08:02)

W naszej szerokości geograficznej okres jesienno – zimowy przynosi zazwyczaj spadek energii i motywacji do działania. Czy jednak zamiast zapadać w posezonowy letarg nie lepiej jest się wybrać w tym czasie na egzotyczne wakacje?

Egzotyka - czyli gorących wakacji ciąg dalszy!

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Odpowiedź jest prosta – oczywiście że tak! Wystarczy się tylko zdecydować, czy bardziej kusi nas mistyczna Azja, czy roztańczona Ameryka Łacińska.


Kierunek – Wschód


Kraje Azji Południowej i Południowo – Wschodniej zachwycają niezwykłymi krajobrazami i trudną do opisania, mistyczną atmosferą. Turystom spragnionym wypoczynku w egzotycznych okolicznościach przyrody, a dodatkowo żądnych poznania magii buddyzmu albo wierzeń i obyczajów hinduistycznych, eksperci ds. turystyki polecają wczasy w Tajlandii, na Sri Lance albo na wyspiarskiej Indonezji. Tajlandia oczarowuje gościnnością, której można doświadczyć zarówno w pełnym zgiełku Bangkoku i w gwarnej Pattayi, jak też na spokojnym wybrzeżu bajecznej wyspy Phuket. Sri Lanka to z kolei prawdziwe królestwo herbaty, o czym łatwo jest się przekonać w głębi Cejlonu, podróżując pomiędzy ogromnymi plantacjami soczyście zielonych krzewów herbacianych. Indonezja wreszcie fascynuje niezwykłą bioróżnorodnością lasów deszczowych, które pokrywają ponad 60 proc. jej terytorium, a na jej najbardziej znanej wyspie – Bali, trudno jest nie wzdychać z wrażenia oglądając lokalne rytuały egzorcystyczne albo tańce wojowników.

Zarówno na Sri Lance, jak też w krajach położonych we wschodniej części Oceanu Indyjskiego – w Tajlandii i Indonezji, na turystów czekają piękne plaże, pokryte złocistym albo białym jak puder piaskiem i dodatkowo osłonięte rozłożystymi palmami.

Kierunek – Zachód


Na drugiej, zachodniej półkuli, atmosfera jest zgoła odmienna – w obrębie Ameryki Łacińskiej zamiast medytujących mnichów zobaczymy pary roztańczone w rytm salsy lub merengue, a zamiast rozległych połaci krzewów herbacianych – plantacje trzciny cukrowej i kawowców. Na gorące, egzotyczne wakacje w okresie jesienno – zimowym, eksperci ds. turystyki zgodnie polecają w tej części świata Wyspy Karaibskie – Kubę i Dominikanę, a także Meksyk. Kuba zachwyca bogatym światem przyrody, w tym zwłaszcza mieniącymi się tysiącami barw rafami koralowymi, a dodatkowo pozwala ona turystom oddawać się prawdziwie dorosłym przyjemnościom – sączeniu doskonałego rumu i paleniu najlepszych na świecie cygar.

Dominikana skrywa z kolei liczne jaskinie, ozdobione prekolumbijskimi malowidłami i zachęca do poddawania się zabiegom pielęgnacyjnym na bazie lokalnie produkowanej czekolady. Meksyk zachwyca wreszcie fascynującymi pozostałościami po wielkich cywilizacjach prekolumbijskich – Majów – na Jukatanie i Azteków – w środkowej części kraju. W każdym z tych trzech państw turyści mogą też liczyć na doskonałe warunki do błogiego relaksu, a mianowicie na wysokiej klasy hotele, oferujące wczasy z pełnym wyżywieniem oraz na śnieżnobiałe plaże, wzdłuż których ciągną się rzędy leżaków i parasoli z palmowych liści.

Na Kubie kurorty o iście bajecznym charakterze znajdują się na północnym wybrzeżu (np. Varadero), na Dominikanie – na wybrzeżu północno – wschodnim (np. Punta Cana), a w Meksyku – na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan (np. Cancun).

Egzotyczna podróż to znakomity pomysł na wyrwanie się z jesienno - zimowego letargu, a co za tym idzie na naładowanie się optymizmem i pobudzenie energii do działania.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #1528561 | 89.76.*.* 31 paź 2014 18:35

    Wybieram w tym roku Dominikanę lub Indie , zamiast corocznego wyjazdu na narty. W ubiegłym roku wróciliśmy wszyscy z grypą , w tym roku zamierzamy wrócić z opalenizną.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz