Wieloetniczne miasto świata

2015-05-28 12:01:49 (ost. akt: 2015-05-28 13:09:25)
Wieloetniczne miasto świata

Toronto Fot. Wikipedia

Największe miasto Kanady położone na północno-zachodnim brzegu jeziora Ontario jest zarazem jego stolicą ekonomiczną, jak i kulturalną.

Miasto to zamieszkuje ponad 150 grup etnicznych. Ponad połowa z 2,6 mln mieszkańców Toronto to imigranci. Liczną grupę pośród nich stanowi Polonia, która liczy około 270 tys. osób.
Władze miasta szczycą się tym, że jest to najbardziej zielona metropolia na świecie. Prawie 20 proc. jego powierzchni zajmują tereny zielone. Znajduje się tutaj wiele parków oraz pól golfowych. Statystycznie na jednego mieszkańca przypada około 10 drzew. Największym parkiem miasta jest Valley Park.

Atrakcjami miasta są: wieża telewizyjna CN Tower o wysokości 553 metrów, arena hokejowa — Air Canada Centre, która może pomieścić 20 tys. osób. To tutaj rozgrywane są mecze ligi NHL z drużyną gospodarzy Toronto Maple Leafs oraz NBA z Toronto Raptors. Największymi imprezami w Toronto są: międzynarodowy festiwal filmów oraz dwutygodniowy festiwal kultury karaibskiej.

Toronto w języku indiańskim oznacza "miejsce spotkań". To przez tę osadę prowadził indiański szlak między jeziorami Ontario i Huron. W 1834 roku Toronto otrzymało prawa miejskie. Jego pierwszym burmistrzem został William Mackenzie, Szkot z pochodzenia, który w 1820 roku wyemigrował do Kanady.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB